PRZEBUDOWA - ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ARCHITEKT

Title
Przejdź do treści
2021 PRZEBUDOWA / NADBUDOWA / ROZBUDOWA
istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
KATOWICE
powierzchnia użytkowa 300m2
Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany / Projekt Wykonawczy


STAN ISTNIEJĄCY
Budynek istniejący zrealizowany w 1986 roku na podstawie projektu typowego. Forma architektoniczna złożona z dwóch brył ( wyższej / niższej ) przykrytych dachami jednospadowymi.
Budynek posiada 3 kondygnacje :
PRZYZIEMIE - z użytkową ½ kondygnacji mieszczącą garaż oraz kotłownię węglową
PARTER – w części niższej z wejściem głównym do budynku, kuchnią, pokojem dziennym oraz w części wyższej 3-a pokojami z łazienką
STRYCH – nieużytkowy nad całością kondygnacji Parteru
Charakterystyczną cechą istniejącego budynku jest przesunięcie wysokości kondygnacji wewnątrz obiektu o około 120cm.

ZMIANY PROJEKTOWE
Zmiany projektowe obejmują całość istniejącego budynku i dotyczą w szczególności :
PRZEBUDOWY
PRZYZIEMIA - proj. wejścia głównego do budynku, zmiany kotłowni węglowej na gazową, wydzieleniu pomieszczenia pralni, zachowaniu istniejącego garażu z poszerzeniem otworu bramy garażowej
PARTERU – w cz. niższej : proj. jednej przestrzeni pokoju dziennego z aneksem jadalnym oraz otwartej kuchni. W cz. wyższej : zachowaniu dwóch pokoi z łazienką oraz proj. schodów łączących PARTER z proj. PIĘTREM
NADBUDOWY - w miejscu istniejącego strychu nieużytkowego o funkcję sypialni z łazienką i gabinetu oraz w cz. wyższej budynku dużej garderoby wraz z pomieszczeniem technicznym wentylatorki.
ROZBUDOWY – w kierunku ogrodu o część mieszkalną oraz taras

Dla całości projekt przewiduje wymianę wszystkich instalacji wewnętrznych z proj. kotłownią gazową, ogrzewaniem podłogowym, wentylacją mechaniczną oraz termoizolację wszystkich przegród zewnętrznych budynku wraz z zmianą stolarki zewnętrznej i wewnętrznej.

PROJEKOWANA FORMA OBIEKTU
Zmieniono istniejącą formę obiektu, z budynku złożonego z dwóch połączonych brył z dachami jednospadowymi, na bryłę jednolitą z dachem płaskim i rozbudowaną w części parterowej od strony ogrodu o część mieszkalną oraz zewnętrzny taras nadając budynkowi nowoczesny charakter.
 
2019ROZBUDOWA DOMU JEDNORODZINNEGO
rozbudowa istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
TYCHY
powierzchnia użytkowa części rozbudowywanej 142m2 / taras 88m2
Projekt Koncepcyjny


Projekt rozbudowy istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego o
- zadaszone dwa stanowiska postojowe od strony drogi wewnętrznej
- budynek rekreacyjny, jedno kondygnacyjny, mieszczący aneks wypoczynkowy, jadalny, otwartą kuchnię „letnią ”, pokój gościnny, siłownię oraz saunę wraz z łazienką.
Głównym założeniem projektowym jest zaprojektowanie obiektu rekreacyjnego z jednoczesnym wydzielenie zielonego dziedzińca / wewnętrznego ogrodu od otaczającej, istniejącej zabudowy.
Tym samym część rozbudowywana została zaprojektowana na planie „C” gdzie :
- od strony WSCH zaprojektowano ścianę oddzielającą zielony dziedziniec od drogi wewnętrznej i projektowanych, zadaszonych stanowisk postojowych dla samochodów osobowych. Zadaszenie od strony WSCH obejmuje również miejsce gromadzenia odpadów, powierzchnię rezerwową ( np. dla obsługi ogrodu ) oraz chodnik wejścia głównego na posesję.
- od strony PN zaprojektowano główny budynek rekreacyjny, otwarty przeszkleniami na stronę PD, PD-ZACH oraz na projektowany wzdłuż budynku taras i zielony dziedziniec
- od strony ZACH zamknięto taras wysuniętą ścianą zewnętrzną budynku rekreacyjnego oddzielając go od ogrodu zabudowy sąsiedniej.

Z uwagi na istniejący budynek mieszkalny jednorodzinny zadaszony dachami płaskimi,
część rozbudowywaną również przykryto dachami płaskimi od strony WSCH i PN.
Od strony wewnętrznego zielonego dziedzińca, projektowane ściany zewnętrzne pokryto kamieniem naturalnym, zachowując białe wykończenia dachów, charakterystyczne i analogiczne do dachów istniejącego na działce budynku mieszkalnego.
 
2019ROZBUDOWA DOMU JEDNORODZINNEGO
rozbudowa istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
MYSŁOWICE
powierzchnia użytkowa części rozbudowywanej 195m2
Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany / Projekt Wykonawczy


Projekt rozbudowy istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego o
- zadaszone stanowiska postojowe dla samochodów
- budynek gospodarczy z możliwością garażowania motoru
- zadaszone miejsce gromadzenia odpadów
- budynek rekreacyjny, dwu kondygnacyjny, mieszczący w poziomie PARTERU małą kuchnię, łazienkę, pokój TV oraz w poziomie PIWNIC pomieszczenie techniczne, łazienkę, saunę, siłownię, pokój TV-Kinowy.
Część rozbudowywana została zaprojektowana na planie „L” tworząc wraz z istniejącym budynkiem wewnętrzny dziedziniec otwarty na stronę PD-ZACH.
Zapisy Warunków Zabudowy pozwoliły na realizację części rozbudowywanej z dachami płaskimi, projektowanymi jako dachy „zielone” z częściami ażurowymi, tworzącymi pergolę nad tarasem budynku rekreacyjnego oraz od strony frontowej i ogrodowej budynku.
Zastosowano lekką konstrukcję stalową na fundamentach żelbetowych i pokrytą płytami warstwowymi lub cementowymi z fragmentami elewacji pokrytej drewnem, korespondującym z elewacjami istniejącego budynku.
2023PRZEBUDOWA / ROZBUDOWA
istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
MIKOŁÓW
powierzchnia netto 240m2
Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany / Projekt Wykonawczy


STAN ISTNIEJĄCY
Budynek istniejący w Mikołowie, powojenny, posiadający dwie kondygnacje nadziemne PARTER + PIĘTRO, kondygnację częściowo podziemną PIWNIC oraz nieużytkowy STRYCH.
STAN PROJEKTOWANY
Zmiany projektowe obejmują całość istniejącego budynku i dotyczą w szczególności
w zakresie istniejącego budynku :
- przebudowy kondygnacji PARTERU i PIĘTRA
- rozbudową budynku o taras od strony ogrodu
- termomodernizacji budynku ( ściany, dach, podłoga na gruncie )
- zmian elewacji budynku, w tym w zakresie powiększenia otworów okiennych
- zmian geometrii istniejącego balkonu narożnikowego
- projektu wentylacji mechanicznej dla wszystkich kondygnacji użytkowych
w zakresie zagospodarowania działki :
- regulacja istniejących chodników
- poszerzenie dojazdu do budynku wraz z projektowanym miejscem postojowym
- nowe podłączenie budynku do sieci kanalizacji sanitarnej
- projektowane zbiorniki na deszczówkę

FORMA OBIEKTU
Projekt przebudowy budynku wraz z rozbudową o taras od strony ogrodu, zachowuje istniejącą formę budynku z zmianą kolorystyki elewacji na białą z ciemna stolarka okienną oraz ciemnym pasem cokołu budynku i wykończeń dachu.
2017 – „ BLACK & WHITE HOUSE
przebudowa / rozbudowa istniejącego budynku
WARSZAWA / JEZIORKI
powierzchnia użytkowa 200m2
Projekt Koncepcyjny


Istniejący budynek zaprojektowany na wąskiej działce, z wjazdem od strony PD, przylegający ścianą szczytową do budynku sąsiedniego w „ostrej granicy”. Budynek z dachem dwu spadowym oraz charakterystycznymi tarasami nad częścią kondygnacji Piętra oraz Parteru – pokoju dziennego.
Projekt Koncepcyjny zakłada rozbudowę budynku w kierunku ogrodu o zadaszenie Tarsu w formie ramy wraz z lokalizacją markizy ściennej / przebudową istniejących okien dla całości obiektu / termomodernizację wraz z nowymi warstwami wykończeniowymi :
Projekt Koncepcyjny wersja 1 : tynkiem w kontrastującej kolorystyce bieli i antracytu.
Projekt Koncepcyjny wersja 2 : tynkiem oraz płytką elewacyjną.
Elementem dopełniającym obie wersje jest drewno elewacyjne w narożniku budynku kondygnacji Piętra oraz w poziomie Parteru zaznaczające wejście główne do budynku.
2018PRZEBUDOWA / ROZBUDOWA
istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
CHORZÓW
powierzchnia użytkowa 550m2
Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany / Projekt Wykonawczy


STAN ISTNIEJĄCY
Budynek modernistyczny, zrealizowany w okresie międzywojennym około 1932 – 1938 roku, o trzech kondygnacjach nadziemnych ( Parter / Piętro / Poddasze ), w całości podpiwniczony.
Nad częścią Piętra taras obejmujący ½ rzutu. Parter na wysokości około 1,5m nad poziomem terenu z charakterystycznymi murkami w przedpolu budynku oraz przy istniejących schodach zewnętrznych elewacji frontowej oraz elewacji od strony ogrodu.
STAN PROJEKTOWANY
Zgodnie z założeniami projektowymi budynek został podzielony na dwa niezależne  lokale mieszkalne :
LOKAL 1 – obejmujący Parter - strefa dzienna, gdzie zaprojektowano: pokój dzienny, kuchnię otwartą na pokój dzienny, pokój kominkowy, gabinet oraz pomieszczenia uzupełniające : łazienkę i schowek porządkowy oraz Piętro - strefa nocna z trzema pokojami, w tym sypialnią główną z garderobą i łazienką oraz gabinetem, ogólnodostępną garderobą i łazienką. Parter z Piętrem połączone schodami jednobiegowymi zgodnie z stanem istniejącym.
LOKAL 2 – obejmujący Poddasze budynku z rozbudowaną kondygnacją o strefę dzienną z kuchnią otwartą w miejscu istniejącego tarasu oraz przebudową części istniejącej z wydzieleniem sypialni, gabinetu, garderoby i łazienki.

Wg zapisów Planu Miejscowego ( 2 stanowiska / lokal mieszkalny ) budynek w poziomie terenu został rozbudowany o garaż 4-o stanowiskowy z bezpośrednim wejściem od strony klatki schodowej. Dach garażu zaprojektowano jako taras użytkowy dostępny od strony pokoju dziennego kondygnacji Parteru oraz od strony klatki schodowej kondygnacji Piętra.
Przebudowa zachowuje modernistyczny charakter obiektu z podkreśleniem horyzontalnych podziałów elewacji, z białym tynkiem oraz ciemną płytką elewacyjną nawiązującą do sąsiedniej zabudowy.
2017 - PRZEBUDOWA / ROZBUDOWA
istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
POZNAŃ / gmina BUK
powierzchnia użytkowa - stan istniejący 200m2
powierzchnia użytkowa - stan projektowany  250m2
Projekt Koncepcyjny

Projekt  PRZEBUDOWY  istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego obejmujący zmiany funkcjonalne w zakresie wszystkich istniejących pomieszczeń mieszkalnych oraz ROZBUDOWY  o nowe skrzydło budynku mieszczące sypialnię wraz z wydzieloną garderobą i łazienką. Zmieniono estetykę elewacji budynku, nadając mu nowoczesny charakter.  Zaprojektowano horyzontalne przeszklenia od strony otwarć widokowych z budynku, zlikwidowano wszelkie lukarny, podcienia dachu, kolumny.  Zachowano istniejące, ciemne pokrycie dachowe, a w poziomie Parteru zaprojektowano białe pasy tynku nadając lekkość budynkowi z charakterystycznymi płaszczyznami naturalnego drewna oraz drewna elewacyjnego z zastosowaniem techniki " shou sugi ban ".
2014 / 2015 - PRZEBUDOWA / ROZBUDOWA
istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
CIECHOCINEK
powierzchnia użytkowa części istniejącej i projektowanej 250m2
Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany / Projekt Wykonawczy


Projekt PRZEBUDOWY istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego obejmujący zmiany funkcjonalne w zakresie : pogłębienia kondygnacji Przyziemia / nadbudowy istniejącego tarasu kondygnacji Piętra oraz ROZBUDOWY budynku w kierunku PN-ZACH i PD-ZACH o część parterową z pomieszczeniem Pokoju Dziennego, Kuchni, Aneksu jadalnego wraz z tarasem od strony ogrodu oraz tarasem na dachu projektowanego budynku dostępnym od strony budynku istniejącego.
Całość została zaprojektowana w nowoczesnym stylu w nawiązaniu do układu urbanistycznego zabudowy sąsiedniej. Założenia projektowe obejmują standard obiektu energooszczędnego.
2013 – PRZEBUDOWA / ROZBUDOWA
istniejącego budynku jednorodzinnego z lat 70-tych
TARNOWSKIE GÓRY
Projekt Koncepcyjny / Projekt BudowlanyZ każdego istniejącego budynku można stworzyć dobrą Architekturę z przemyślanymi, uzgadnianymi z Inwestorem rozwiązaniami funkcjonalnymi.
Tematem projektowym dla istniejącego budynku w Tarnowskich Górach była PRZEBUDOWA w zakresie rozwiązań wewnętrznych, ZMIANA estetyki elewacji oraz ROZBUDOWA obiektu o dwa pokoje mieszkalne.
Budynek został rozbudowany w kierunku WSCH. Część rozbudowywana z częścią istniejącą została połączona komunikacyjnie przewiązką ( z uwagi na szkody górnicze ) i przewiązana tarasem zewnętrznym nadając obiektowi wspólny, jednorodny i czytelny charakter.
2016 – PRZEBUDOWA / ROZBUDOWA
istniejącego budynku jednorodzinnego
MYSŁOWICE
Projekt Koncepcyjny / Projekt BudowlanyGłównym założeniem projektowym było nadanie istniejącemu budynkowi nowoczesnej formy architektonicznej.
Projekt przebudowy z  rozbudową obejmuje w szczególności termomodernizację istniejącego budynku, powiększenie istniejącego tarasu wraz z jego częściowym zadaszeniem, komponującym się z całością bryły budynku.
2016 – PRZEBUDOWA WNĘTRZA
projekt PRZEBUDOWY wnętrza domu jednorodzinnego
CHEŁMEK
Projekt KoncepcyjnyGłównym założeniem projektowym było stworzenie wygodnego układu funkcjonalnego w parterze budynku mieszkalnego jednorodzinnego z lat 70-tych. Zaprojektowano nową przestrzeń wejściową do budynku z wydzieloną garderobą oraz gabinetem. W części głównej zaprojektowano nową ergonomiczną kuchnię, wydzielono pomieszczenie jadalni oraz powiększono pokój dzienny wraz z ścianą medialną. Całości nadano nowoczesny minimalistyczny charakter wprowadzając nową jakość do wnętrza.
2021 - PROJEKT ELEWACJI
projekt elewacji istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
BĘDZIN
Projekt KoncepcyjnyProjekt elewacji istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
z lat 80-tych, obejmujący dwa warianty projektowe :
wariant 1
obłożenie elewacji drewnem w poziomie PIĘTRA oraz
kamieniem elewacyjnym w poziomie kondygnacji PARTERU.
wariant 2
obłożenie elewacji białym tynkiem w poziomie PIĘTRA oraz
kamieniem elewacyjnym w poziomie kondygnacji PARTERU.

! – zgodnie z założeniami Inwestora, projekt elewacji nie obejmuje zmian formy obiektu oraz zmian istniejącego otworowania w ścianach zewnętrznych budynku dla osadzenia okien, drzwi.
2018 - PROJEKT ELEWACJI
projekt elewacji istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
KATOWICE
Projekt KoncepcyjnyProjekt obejmuje zmiany elewacji istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Katowicach. Z uwagi na kształt formy budynku, podkreślono istniejący podział elewacji wprowadzając kolorystykę ciemnego tynku w Parterze budynku oraz biały tynk z drewnem elewacyjnym w części Piętra.

2015 – PRZEBUDOWA
przebudowa oranżerii w podcieniu budynku
MYSŁOWICE
Projekt Koncepcyjny / Projekt BudowlanyPrzedmiotem opracowania była przebudowa pomieszczenia oranżerii znajdującej się w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie szeregowej. Z uwagi na istniejącą linię zabudowy obiektów sąsiednich oraz obszar oddziaływania obiektu, zaprojektowano ścianę zewnętrzną w podcieniu budynku w formie przeszklenia, tworząc pomieszczenie otwarte na przylegający taras i ogród.
2013 - PRZEBUDOWA / NADBUDOWA
istniejącego budynku produkcyjno magazynowego
SOSNOWIEC
powierzchnia użytkowa 600m2
Projekt Koncepcyjny


Tematem projektowym dla istniejącego budynku produkcyjno magazynowego z częścią biurowo-socjalną jest :
podniesienie dachu nad cz. produkcyjną / nadbudowa budynku o cz. mieszkalną / przebudowa wnętrza obiektu zgodnie obowiązującymi Warunkami Technicznymi
( w tym pożarowymi i bhp ) oraz zmiana estetyki formy architektonicznej i zmiany w zagospodarowaniu terenu.
Zgodnie z potrzebami Inwestora i Warunkami Zabudowy powstał projekt PRZEBUDOWY obiektu wraz z zmianami estetyki dla
nowej formy architektonicznej elewacji budynku.
2016 – PRZEBUDOWA WNĘTRZA
projekt PRZEBUDOWY wnętrza domu jednorodzinnego
MYSŁOWICE
Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany / Projekt Wykonawczy
2016 – PRZEBUDOWA WNĘTRZA
projekt PRZEBUDOWY wnętrza domu jednorodzinnego
JAWORZNO
Projekt Koncepcyjny
2009 – PRZEBUDOWA / ROZBUDOWA
przebudowa / rozbudowa istniejącego budynku jednorodzinnego
WARSZAWA
Projekt KoncepcyjnyMetamorfoza istniejącego, typowego budynku mieszkalnego.
Zgodnie z potrzebami Inwestora, obiekt został rozbudowany o garaż jednostanowiskowy w poziomie Parteru oraz część dzienną z aneksem wypoczynkowym, aneksem jadalnym oraz zadaszonym tarasem od strony ogrodu.
Zmiany funkcjonalne dały nowy wyraz formie budynku, wiążąc obiekt z jego otoczeniem.
Wróć do spisu treści